ترفندهای بی نظیر خانه داری ویژه کدبانوها

همه خانم های خانه دار برای انجام کارها ترفند های مخصوص خودشان را دارند، استفاده از ترفند ها کارها را برای شما آسان تر و رسیدن به نتیجه را سریع تر می کند.

مهم ترین ترفندهای خانه داری و آشپزی برای همه خانم های خانه دار

خانه به دوش – چند نمونه از پرکاربرد ترین ترفندهای خانه داری و آشپزی را به شما خانم های خانه دار معرفی میکنیم که واقعا به دردتان میخورد پس برای آگاهی از این ترفندها و نکات مهم خانه داری با این بخش از خانه داری همراه شوید.

ترفندهای مهم خانه داری

خانه داری

۱. پولیش مبلمان و وسایل با روغن زیتون

روغن زیتون علاوه بر فواید سلامتی زیادش، می تواند برای خانه هم مفید باشد. چند قطره را روی پارچه بریزید و از آن برای تمیز کردن اثاثیه چوبی خود استفاده کنید.

۲. ظرف چدنی را صحیح بشویید

بهترین راه برای شستن ظروف چدنی با نمک است به این صورت که ظرف را با نمک ساییده، بشویید و با یک دستمال خشک کنید.

۳. از جوراب های کهنه برای گردگیری استفاده کنید

جورابتان سوراخ شده؟ آن ها را دور نریزید از آن ها به عنوان یک گردگیر استفاده کنید.

۴. از یک قلم آشپزی برای تمیز کردن توستر استفاده کنید

برای خارج کردن خرده های نان و قطعات سوخته از توستر خود، این کار را با قلم آشپزی انجام دهید. این کار باعث می شود که توستر عمری طولانی تر و بوی بهتر و سالم تری داشته باشد.

۵. از شر اثر انگشتان چرب روی دیوارها با نان سفید خلاص شوید

عجیب به نظر می رسد، اما مالیدن یک تکه نان سفید روی اثرات انگشت بر دیوارها همه چیز را حل می کند.

۶. بوی ماشین لباس شویی خود با سرکه رفع کنید

ماشین لباس شویی بو می دهد؟ آن را با آب داغ و یک فنجان سرکه سفید در داخلش روشن کنید.این کار همچنین به حذف آهک و کپک کمک می کند و ماشین را طولانی تر و کارآمدتر می سازد.

 ۷. آهن را با نمک و فویل تمیز کنید

اگر یک آهن کثیف دارید، آن را با نمک و فویل پاک کنید. آهن را بردارید و آن را روی یک تکه از فویل آلومینیومی بپیچانید و نمک پاشید.

۸. بوی سیر از دستانتان رفع کنید

دانه های تازه قهوه توانایی رفع بوی بد سیر از دستان شما را دارد. همچنین برای رفع بوی بد سیر و پیاز از دستتان، می توانید دستان تان را به یک ظرف استیل بمالید.

۹. حمام خود را با یک گریپ فروت تمیز کنید

از شر لکه های آب در وان حمام خود با این میوه خلاص شوید. یک گریپ فروت را نصف کنید و کمی نمک به آن پاشیده و آن را به خوبی روی وان بکشید.

 ۱۰.کتری را با سرکه تمیز کنید

کتری را با نصف از سرکه سفید و نصف از آب خیس کنید و بگذارید یک شب بماند. در صبح آن را آبکشی کنید و آهک ها باید ناپدید شود.

 ۱۱. از شر لباس هایی که بید زدند خلاص شوید

یک دافع طبیعی برای بیدها برخی گیاهان خشک است، از جمله اسطوخودوس، میخک، رزماری و آویشن را بسته بندی کنید و آنها را در کمد خود قرار دهید.

۱۲. جای آب و حلقه های فنجان رو از میز پاک کنید

بری رفع لکه های آب و جای حلقه های فنجان از روی شیشه های میز، اول سشوار بکشید و سپس مقدار کمی روغن زیتون روی آن بمالید.

۱۳. کثیفی پنجره را با سرکه تمیز کنید

کثیفی ها می تواند از گرد و غبار، حشرات مرده و کرک دار تشکیل شوند. آن ها را با یک جوراب کهنه خوب تمیز کنید. یک نسبت سرکه سفید را با یک نسبت آب ولرم مخلوط کنید و کثیفی ها را با یک جوراب کهنه بمالید تا غبار و دوده را پاک کنید.

۱۴. شوری غذا رو با سیب زمینی رفع کنید

اگر در غذا نمک بیش از اندازه ریخته اید، با انداختن یک سیب زمینی درون غذا، مشکل خود را حل کنید. سیب زمینی نمک های اضافی را به خود جذب خواهد کرد.

 ۱۵. ماشین ظرفشویی رو با سرکه تمیز کنید

دو فنجان سرکه رقیق شده را در یک کاسه ای در ماشین ظرف شویی  قرار داده و آن را روشن کنید.

 ۱۶. رخت شویی طبیعی با لیمو درست کنید

اگر لباس های سفید و کتانتان زرد شده اند یا با لکه های پرتقال نارنجی شده اند، عصاره یک لیمو را به ۴.۵ لیتر آب داغ بریزید و برای یک ساعت لباس هایتان را در آن خیس کنید. سپس در ماشین لباس شویی با آب بشویید.

۱۷. زنگ آهن کارد و چنگال رو با پیاز رفع کنید

اگر کارد و چنگال شما زنگ زده است، چند بار سر آن ها را به پیاز خرد بمالید و زنگ زدگی باید مستقیم بلند شود.

۱۸.ظروف پلاستیکی رو با جوش شیرین تمیز کنید

اگر ظرف غذای پلاستیکی شما آثاری از غذاها را در خود دارد، و بوی بد می دهد، نباید آن ها را تعویض کنید. خیلی ساده آن ها را یک شب در آب گرم قرار دهید! آن ها را یک شب با آب ولرم و یک قاشق جوش شیرین خیس کنید، و روز بعد، بعد با آب تمیز کنید.

۱۹. برچسب ها رو با سرکه جدا کنید

وسایلی که کودکان روی آنها برچسب زده اند را چند بار و هر دفعه ۱۵ دقیقه در سرکه بگذارید. سپس با اسفنج پاک کنید و لکه را ناپدید کنید.

۲۰. کفش را با اسپری مو، براق نگه دارید

اسپری موهایتان را روی کفش ها اسپری کنید و خواهید دید که آن ها به مدت طولانی برق می زنند.

۲۱. برای بخار نگرفتن آینه از خمیر دندان استفاده کنید

اگر در حمام با آینه مه آلود مشکل دارید، خمیر دندان می تواند راه حل باشد! آینه حمام خود را با خمیر دندان بمالید و بعد دوش بگیرید، یک پارچه تمیز و خشک را قبل از اینها بزنید.

 ۲۲. جلوی شکسته شدن تخم مرغ در آب جوش رو بگیرید

هنگام جوشیدن، کمی نمک روی پوسته تخم مرغ بپاشید تا از شکسته شدن آن جلوگیری کنید.

۲۳. برای گرد و غبار از غلتک پرز گیر استفاده کنید

غلتک پرز گیر ابزاری مفید برای پاک کردن گرد و غبار از چراغ خواب، طاقچه و حتی قفسه ها می باشد.

۲۴. سوراخ های روی دیوار را با خمیر دندان پر کنید

احمقانه به نظر می رسد، اما خمیر دندان در حقیقت یک جانشین خوب برای پرکننده ها است، به خصوص اگر عجله داشته باشید. روی سوراخ ها را در دیوار یا سقف با خمیر دندان بزنید و از رنگ مواد غذایی در خمیر استفاده کنید.

۲۵. با استفاده از مایع شستشو، مخلوط کن را تمیز کنید

از مخلوط کن استفاده می کنید؟ این ابزار کوچک می تواند خیلی کثیف شود. کاری که می توانید بکنید این است که آنها را در آب داغ و کمی مایع شستشو قرار دهید و بشورید. سپس آن را با آب بشویید.

۲۶. آهک های اتو را راحت تمیز کنید

برای پاک کردن هر گونه آهک روی اتو (که دریچه های بخار را مسدود می کند) اتو را گرم می کند، سپس آن را از برق جدا کنید تا خنک شود. مخزن را با یک مخلوط از یک نسبت سرکه پر کنید و بگذارید یک ساعت بماند، سپس خالی کنید و چند بار با آب تمیز بشویید.

 ۲۷. با خمیر دندان چرم را پولیش کنید

اگر یک مبل، ژاکت و یا کفشی چرمی دارید که کمی خراشیده شده است، می توانید به راحتی آن ها را با خمیر دندان درست کنید. آن را با یک پارچه نرم بمالید و سپس با یک دستمال مرطوب آبکشی کنید.

 ۲۸. با وازلین صدای کشوها را رفع کنید

اگر در یک کمد یا کشویی را دارید که هر بار که آن را باز می کنید سرو صدا می کند، آن را با کمی وازلین نرم کنید.

۲۹. استیل ضد زنگ را با روغن بچه تمیز کنید

مالیدن و کشیدن روغن بچه به راحتی می تواند استیل را تمیز کند.

۳۰. آدامس را از روی لباس ها با کمک فریزر رفع کنید

اگر روی آدامس نشسته باشید و یا آن را بر روی هر کدام از لباس هایتان داشته باشید، باید بدانید که چه چیزی آن را از بین می برد. لباس خود را برای چند ساعت در فریزر قرار دهید آدامس یخ زده بسیار آسان تر کنده می شود.

۳۱. از شر حلقه کثیف دور یقه پیراهن با شامپو خلاص شوید

عرق کردن، چربی و دوده، راحت یقه پیراهن را کثیف می کند. کمی شامپو طبیعی خود راروی لباس بریزید و آن را کمی مالش دهید و سپس آن را به ماشین لباس شویی بیندازید.

۳۲. با کف اصلاح لکه های مبل رو رفع کنید

اگر مبل شما کثیف شده است، سعی کنید کف اصلاح را بر روی لکه ها بگذارید، آن را رها کنید، سپس آن را پاک کنید و لکه از بین می رود!

۳۳. توپ های ضدبو بسازید

با پر کردن یک فیلتر قهوه با جوش شیرین و افزودن چند قطره روغن انتخابی تان، بوهای نامطبوع را از کشوها، کفش یا کیف ببرید. آن را با یک باند الاستیک ببندید و آن را در هر جایی که نیاز است، قرار دهید!

۳۴. راهی آسان برای تمیز کردن صفحه کیبورد

به راحتی گوشه های کوچک و شکاف های موجود در صفحه کیبورد و یا سایر وسایل الکترونیکی کوچک را با قرار دادن در یک بطری سس کچاپ روی انتهای یک خلا تمیز کنید. این کار به سرعت هر گونه گرد و غبار را از بین میبرد.

۳۵. استفاده از تیغه شیشه پاک کن برای پاک کردن خزه

اگر جاروبرقی نمی تواند خزه را کامل پاک کند، سعی کنید با استفاده از شیشه پاک کن به عنوان یک راه حل موثر بر روی مبل، فرش و یا سایر اثاثه یا لوازم داخلی، برای پاک کردن استفاده کنید.

 ۳۶. کنترل دستگاههایتان را تمیز کنید

اگر نگران جمع آوری کثیفی و باکتری از ریموت کنترل خود هستید، سعی کنید آن را با یک ضد عفونی کننده دست و یک دستمال کاغذی تمیز کنید. برای موثر بودن، از یک تکه پنبه استفاده کنید تا قطعات سخت بین دکمه ها را به دست آورید.

Check Also

زردچوبه و فلفل سیاه

زردچوبه و فلفل سیاه بهترین ترکیب ادویه است

ممکن است زردچوبه یک راه‌حل ایده آل و طبیعی برای خیلی از مشکلات سلامتی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *