یسنا دختر ۴ ساله بعد از ۴ روز در زمین های کشاورزی سالم پیدا شد

یسنا پیدا شد

یسنا دختر بچه 4 ساله

 یسنا دختر گمشده کلاله‌ای پس از پنج روز جست و جو پیدا شد.

خانه به دوش –  یسنا دیدار دختر بچه چهارساله کلاله ای که پنج روز پیش در زمین کشاورزی روستای یلی‌بودراق گم شده بود، صحیح و سالم پیدا شد.

فرهاد شیبک فرماندار کلاله در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا به گفتن این جمله که یسنا صحیح و سالم در یکی از روستاهای اطراف پیدا شده است، بسنده کرد.

ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۹ اردیبهشت گم‌شدن یک دختر ۴ ساله در زمین‌های کشاورزی روستای یلی بدراق کلاله از سوی بخشداری به هلال‌احمر گزارش شد و از همان ساعت اولیه گروه های امدادی و مردم به صورت گسترده برای پیدا کردن او بسیج شده بودند.

ابعاد بیشتر ماجرا اطلاع رسانی خواهد شد.

داستان کلی ماجرا

هیچ نظر قاطعی در خصوص ربوده شدن «یسنا» وجود ندارد

کلاله- فرمانده انتظامی کلاله با اشاره به برخی اظهار نظرها درباره امکان ربوده شدن «یسنا دیدار» گفت: در بحث جنایی هنوز به نتیجه ای نرسیده ایم و نمی توان در هیچ زمینه ای قاطعانه نظر داد.

سرهنگ سید خلیل هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: همان گونه که قبلاً اشاره شد در روز ۹ اردیبهشت ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه خبر مفقودی دختر بچه‌ای به نام «یسنا دیدار» از طریق تماس‌های فوریتی ۱۱۰ به مرکز اطلاع داده شد که بلافاصله نیروهای گشت انتظامی به همراه فرمانده بخش به منطقه مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود: ساعت ۱۷ عصر همان روز نیروهای هلال احمر در کنار نیروهای مردمی و انتظامی قرار گرفتند و گشت زنی‌ها آغاز شد.

فرمانده انتظامی کلاله با بیان اینکه موضوع از روز دوم به طور جدی تر دنبال شد، گفت: در روز دوم نیروهای دستگاه‌های مختلف چون منابع طبیعی و محیط زیست در کنار نیروهای انتظامی، هلال احمر و مردمی قرار گرفتند و جست وجوها ادامه یافت.

 

وی با اشاره به اینکه فرمانده انتظامی استان پلیس آگاهی و نیروهای عملیاتی و جنایی استان را عازم منطقه کرد، یادآور شد: دستگاه هلی‌شات، پاراموتور و یک دستگاه بالگرد از استان سمنان از طریق هلال احمر وارد منطقه و نقطه به نقطه آن اسکن شد اما خبری از این دختر چهار ساله نشد.

هاشمی اظهار کرد: با هماهنگی بین پلیس اطلاعات جنایی آگاهی گلستان با استان مازندران دو قلاده سگ زنده یاب از استان مازندران وارد منطقه شدند اما نتیجه‌ای حاصل نشد که تصمیم گرفته شد یک قلاده سگ زنده یاب دیگر که در پیدا کردن اجساد حادثه ساختمان پلاسکو تأثیرگذار بود به منطقه اعزام شود که این سگ از روز گذشته وارد منطقه شد و بازهم نتیجه‌ای گرفته نشد.

 

وی یادآور شد: با توجه به اینکه این اتفاق در زمین کشاورزی رخ داده و در آن روزی که یسنا مفقود شده بود حدود ۴۰ نفر از کارگران مشغول فعالیت بودند روز گذشته کار بازجویی از این افراد آغاز شد و تحقیقات جنایی همچنان ادامه دارد.

رصد و پایش منطقه توسط نیروهای تخصصی ادامه دارد

فرمانده انتظامی کلاله گفت: طبق دستوری که اعلام شد قرار شد از حضور مردمی در منطقه تقدیر و تشکر شود و فعالیت آنها را به پایان برسانیم و تحقیقات تخصصی توسط نیروهای پلیس و هلال احمر ادامه یابد.

وی با  بیان اینکه مردم از شایعه پراکنی و اخبار دروغ کانال‌ها خودداری کنند، افزود: مردم اخبار را تنها از مراجع رسمی پیگیری کنند و از درست کردن جو سیاسی به شدت خود داری کنند.

فرمانده انتظامی کلاله با اشاره به برخی از اظهار نظراتی که ممکن است این کودک ربوده شده باشد، گفت: با توجه به اینکه در بحث جنایی هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم نمی‌توان در هیچ زمینه‌ای به ضرس قاطع نظر داد و باید منتظر بمانیم تا اطلاعات پلیس و بررسی‌های میدانی تکمیل شود.

Check Also

امیر تتلو

ماجرای دستگیری امیر تتلو چیست؟

خواننده پر حاشیه که اقدام به تشنج در کنسولگری ایران در ترکیه کرده بود از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *