۱۰ نکته برای یک ازدواج سالم

ازدواج

خانه به دوش – برای داشتن یک ازدواج سالم باید کار کرد اما ممکن است. همانطور که تغذیه خوب و ورزش منظم می تواند به داشتن بدنی سالم کمک کند، کارهایی وجود دارد که می توانید برای داشتن یک ازدواج سالم انجام دهید. در اینجا ۱۰ نکته برای تقویت ازدواج شما وجود دارد:

۱. وقت خود را با یکدیگر بگذرانید
شرکای متاهل برای قوی شدن نیاز به زمان با هم دارند. برنامه ریزی منظم برای شب های تاریخ و فعالیت های آخر هفته. اگر فرار فورا امکان پذیر نیست، آن را هدفی قرار دهید که برای رسیدن به آن تلاش کنید. با گذراندن وقت با شریک زندگی خود، تفاوت های خود و نحوه مذاکره با مشکلاتی که ممکن است ایجاد کنند را بهتر درک خواهید کرد. بحث «کیفیت در مقابل کمیت» را فراموش کنید – ازدواج های سالم به هر دو نیاز دارند.

 

۲. یاد بگیرید که در مورد تعارض مذاکره کنید
تعارض بخشی عادی از هر رابطه است. با این حال، نقطه ای وجود دارد که می تواند شدت آن افزایش یابد و از نظر احساسی و گاهی اوقات از نظر فیزیکی ناامن شود. حل مشکلات در یک رابطه با درک مسائل شما و نحوه بحث در مورد آنها شروع می شود. منابع زیادی برای کمک به یادگیری نحوه برخورد با تعارض در دسترس هستند. استفاده از این منابع می تواند کمک زیادی به حفظ امنیت شما و شریک زندگیتان کند.

 

۳. همیشه به یکدیگر احترام بگذارید
وقتی زن و شوهری نمی توانند به یکدیگر احترام بگذارند، اغلب دچار عادات منفی می شوند. تحقیقات نشان می‌دهد که هیچ چیز سریع‌تر از انتقاد و تحقیر نمی‌تواند به یک رابطه آسیب برساند. رفتار با شریک زندگی خود همانطور که دوست دارید با شما رفتار شود، پیوند شما را تقویت می کند. تعریف و تمجید از همسرتان راهی سریع و آسان برای نشان دادن احترام به اوست. وقتی وسوسه می‌شوید از یکی از عیوب شریکتان شکایت کنید، از خود بپرسید که اگر این کار را با شما انجام دهد چه احساسی خواهید داشت؟

 

۴. ابتدا درباره خودتان بیاموزید
سعی کنید روی کشف خود کار کنید. بسیاری از شرکا بدون شناخت کافی از خود وارد روابط می شوند. در نتیجه آنها همچنین می توانند در یادگیری در مورد شریک زندگی خود دچار مشکل شوند. یادگیری در مورد خودتان بهتر شما را برای رشد به عنوان یک فرد و یک شریک تجهیز می کند. صرف نظر از مدت زمانی که با هم هستید، همیشه چیزهای بیشتری وجود دارد که می توانید در مورد او یاد بگیرید. رویاهای او برای آینده چیست؟ بدترین ترس او چیست؟ اگر متعهد به کشف چیزهای جدید در مورد یکدیگر باشید، پیوندی را تصور کنید که در طول یک عمر با هم به اشتراک خواهید گذاشت!

 

۵. صمیمیت را کشف کنید
صمیمیت زناشویی می تواند رابطه شما را به سطح جدیدی از لذت و صمیمیت باز کند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که صمیمیت همیشه به معنای جنسیت نیست. یکی از جنبه های صمیمیت که اغلب فراموش می شود، نوع عاطفی آن است. نمونه ای از صمیمیت عاطفی ایجاد فضایی امن برای شریک زندگی خود است تا احساسات خود را بدون ترس از قضاوت یا تمسخر به اشتراک بگذارد. تفاوت بین صمیمیت عاطفی و فیزیکی را بیاموزید و اینکه چه زمانی هر کدام مناسب‌تر هستند. پیشنهاد دادن یک نوع به همسرتان در زمانی که واقعاً به دیگری نیاز دارد می تواند مشکلاتی را در رابطه شما ایجاد کند.

 

۶. علایق مشترک را بررسی کنید
زوج ها زمانی رشد می کنند که علایق مشابهی داشته باشند. این لزوما به این معنا نیست که هر شریک از هر فعالیتی لذت می‌برد، اما فرصتی را برای اشتراک‌گذاری و مصالحه بیشتر باز می‌کند. انجام کارها به طور جداگانه بد نیست، اما علایق مشترک برای ازدواج سالم مهم هستند. علاقه مشترک ممکن است آشپزی یا خوردن غذاهای جدید با هم، پیاده روی یا ورق بازی باشد. هدف این است که چیزی خارج از خانواده خود داشته باشید که هر دو از آن لذت ببرید.

 

۷. یک ارتباط معنوی ایجاد کنید
بسیاری از زوج ها زمانی که نوعی ارتباط معنوی را به اشتراک می گذارند، به هم نزدیک تر می شوند. این را می توان به روش های مختلف انجام داد. برای مثال، ممکن است از طریق وابستگی به یک کلیسا، کنیسه یا مسجد، از طریق مراقبه یا صرف وقت گذراندن در طبیعت یا گفتگوی صمیمی باشد.

 

۸. مهارت های ارتباطی خود را بهبود بخشید
توانایی صحبت کردن و گوش دادن به یکدیگر یکی از کلیدهای یک ازدواج سالم است. هرگز نباید تصور کنید که شریک زندگی شما می داند که شما به چه فکر می کنید یا چه احساسی دارید. به همسرتان بگویید چه اتفاقی در حال رخ دادن است – و به عنوان یک همسر، بدانید چه زمانی باید به سادگی گوش دهید. یادگیری شنیدن واقعی همسرتان مهارتی است که ممکن است نیاز به تمرین داشته باشد. منابع زیادی مانند کتاب ها، کارگاه های آموزش زناشویی و دوره های آنلاین در دسترس هستند. همه این گزینه ها می تواند به زوج ها کمک کند تا نحوه برقراری ارتباط موثرتر را بیاموزند.

 

۹. یکدیگر را ببخشید
اگر قبلاً این کار را نکرده باشد، شریک زندگی شما کاری انجام می دهد که شما را آزار می دهد، ناامید می کند یا ناراحت می کند. حدس بزنید، شما هم همین کار را می کنید! حتی گاهی ممکن است عمدی بعد از بحث یا سوءتفاهم باشد. بخشش یک فضیلت دشوار اما مهم در ازدواج است، به خصوص که هیچ کس کامل نیست. سعی کنید به شریک زندگی خود اجازه دهید تا چند اشتباه مرتکب شود زیرا شما نیز برخی از اشتباهات خود را انجام خواهید داد. وقتی اشتباهی مرتکب می‌شوید، سریعاً برای عذرخواهی و رفع مشکلات اقدام کنید. انجام این کار به تشویق بخشش و تقویت ازدواج شما کمک می کند.

 

۱۰. به دنبال بهترین ها در یکدیگر باشید
وقتی شریک زندگی خود را ملاقات کردید، عاشق برخی از ویژگی های شگفت انگیز او شدید. با گذشت زمان هر چند ممکن است دیدگاه شما نسبت به این ویژگی ها تغییر کرده باشد. به عنوان مثال، او ممکن است در پس انداز پول در زمان ملاقات شما واقعاً خوب بوده باشد. حالا شما فقط فکر می کنید او ارزان است! از شک و تردید یکدیگر بهره مند شوید و فهرستی از تمام چیزهایی که در مورد شریک زندگی خود دوست دارید تهیه کنید. این به شما کمک می کند تا دوباره عاشق شوید!

Check Also

احترام گذاشتن

آیا دیگران به اندازه لیاقت تان به شما احترام می گذارند؟

۱۴ پرچم قرمز کسی آنقدر که لیاقت شما را دارد به شما احترام نمی گذارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *