قلب های رنگی در اینستاگرام و تلگرام چه معنی می دهند

در این مطلب به شما خواهیم گفت که هرکدام از قلب های رنگی در اینستاگرام و تلگرام چه معنی می دهند.

معنی ایموجی ها قلب

خانه به دوش، در دنیای مدرن امروز، شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام به عنوان یکی از اصلی‌ترین وسایل برای بیان احساسات و ارتباط با دیگران محسوب می‌شوند. در این بستر، علاوه بر استفاده از کلمات و عکس‌ها، استفاده از نمادها و اموجی‌ها نیز برای انتقال احساسات و واکنش‌ها بسیار معمول است. یکی از نمادهایی که برای بیان احساسات و علاقه‌ها در اینستاگرام استفاده می‌شود، قلب‌های رنگی است.

اما سوال اینجاست که این قلب‌های رنگی در واقع چه معنایی را انتقال می‌دهند؟ آیا هر رنگی که انتخاب می‌شود، معنای خاصی دارد؟ در واقع، بر اساس رنگ‌های مختلف قلب‌ها، معنای متفاوتی به آن‌ها نسبت داده می‌شود. به عنوان مثال، قلب قرمز معمولاً برای بیان عشق و احساسات مثبت استفاده می‌شود، در حالی که قلب آبی ممکن است نشان‌دهنده آرامش و سرگرمی باشد.

به طور کلی، این قلب‌های رنگی برای بیان احساسات مختلفی مانند عشق، شادی، غم، امید و … استفاده می‌شوند. والبته، تفسیر و معنای دقیق هر قلب بستگی به متن یا محتوای پست و همچنین مفهوم کلی صفحه‌ی اینستاگرامی دارد. این امر به کاربران این شبکه اجتماعی امکان می‌دهد تا بدون استفاده از کلمات، احساسات و واکنش‌های خود را به صورت بصری و زیبا با دیگران به اشتراک بگذارند.

 

معنی ایموجی های قلب

۱. معنی قلب قرمز

ایموجی قلب قرمز، در زمینه‌های عاطفی استفاده می‌شود. برای ابراز قدردانی، عشق، خوشبختی، محبت و احساسات پر حرارت همراه با لذت و شادی می‌توان از این ایموجی استفاده کرد. همچنین این ایموجی نشان‌دهنده‌ی اشتیاق، ارتباط عمیق، عاشقانه و عشق بی‌قید و شرط است. تعداد قلب‌ها هم می‌توانند متفاوت باشند. از قلب‌های بیشتر نیز می‌توان برای تأکید استفاده کرد.

مفهوم-انواع-ایموجی-قلب-ها-چیست؟

۲. معنی قلب بنفش

ایموجی قلب بنفش می‌تواند عشق یا جذابیت جنسی را بیان کند؛ اما اغلب از آن برای تأکید بر زرق و برق و ثروت استفاده می‌شود. همچنین برای نشان دادن علاقه به  چیزهای بنفش نیز می‌توان از این ایموجی استفاده کرد.

معنی قلب بنفش

۳. معنی قلب سفید

شکلک قلب سفید یا ایموجی قلب تو خالی با قلب سیاه در تضاد است. این ایموجی، مخفف عدم تجرد، معصومیت، ازدواج، بکارت، برف و در برخی فرهنگ‌ها حتی مرگ است.

۴. معنی قلب زرد

شکلک قلب زرد، مانند هر ایموجی قلب دیگری، می‌تواند عشق را منتقل کند؛ اما رنگ زرد می‌تواند نمادی از شادی، انرژی مثبت و امید باشد. رنگ زرد این ایموجی نمادی از خورشید است؛ بنابراین می‌تواند توضیح دهد چرا این ایموجی ممکن است برخلاف ایموجی قرمز که احساسات عاشقانه را بیان می‌کند، بیشتر به سمت احساس دوستی سوق پیدا کند.

۵. معنی قلب نارنجی

ارسال شکلک قلب نارنجی به معنای مراقبت، راحتی و آرامش بسیار است. رنگ نارنجی با معانی شادی، گرما، اشتیاق، خلاقیت، موفقیت و تشویق همراه است. همچنین ایموجی قلب نارنجی به این معنی است که شما فقط می‌خواهید به عنوان دوست باشید و هیچ رابطه‌ی دیگری به جز دوستی میان شما نیست.

۶. معنی قلب سبز

ایموجی قلب سبز معروف به قلب حسادت است. قلب سبز می‌تواند حسادت یا عشق حسودانه را نشان دهد. از طرف دیگر این ایموجی می‌تواند ارتباط سبز و سالم‌تر را نیز نشان دهد. به علاوه گفته می‌شود یکی از کاربردهای دیگر این شکلک، در میان گیاه‌خواران است. گیاهخواران از این شکلک برای نشان دادن علاقه‌ی خود به گیاه‌خواری استفاده می‌کنند.

۷. معنی قلب آبی

شکلک قلب آبی، می‌تواند نماد اعتماد، هماهنگی، صلح و وفاداری باشد. این‌ ایموجی می‌تواند نمادی از جذابیت عمیق نیز باشد. همچنین دوستی و وفاداری عمیق بین دو نفر را نیز منتقل می‌کند.

۸. معنی قلب سیاه

ایموجی قلب سیاه، یک شکلک مناسب برای یک روز بارانی است که در خانه می‌نشینید، به آهنگ‌های رمانتیک غمگین گوش می‌دهید و احساس نگرانی و سوء تفاهم می‌کنید. این ایموجی غالباً به این معنی است که احساسات خود را درک می‌کنید، یک روح به هم پیچیده‌ی تیره دارید، یا به چیز‌های غم‌انگیز و ناراحت‌کننده علاقه دارید.

۹. معنی قلب قهوه ای 

شکلک قلب قهوه‌ای شبیه به یک تکه شکلات است. این رنگ می‌تواند نمادی از علاقه به قهوه باشد. به علاوه ممکن است با استفاده از این شکلک بخواهید علاقه به رنگ پوست‌های تیره‌تر را نیز نشان دهید.

۱۰. معنی قلب شکسته

از یک عاشق دل‌شکسته چه برمی آید؟ مطمئناً یک چیز! ارسال ایموجی قلب شکسته برای معشوق! در رسانه‌های اجتماعی، از این ایموجی برای ابراز اندوه پس از دل شکستگی، از دست دادن یا سایر مشکلات استفاده می‌شود. اگرچه این ایموجی اغلب صادقانه است، اما لحن آن نیز می‌تواند بازیگوش‌ باشد، چرا که نشان‌دهنده‌ی اغراق آمیز یک سرخوردگی، کمبود یا خرد شدن و دلخوری است.

۱۱. معنی ایموجی قلب در حال رشد

شکلک قلب در حال رشد، قلب صورتی را نشان می‌دهد که در حاشیه‌اش با چندین قلب با رنگ کمی روشنتر و با اندازه بیشتر احاطه شده است که نشان می‌دهد قلب در حال رشد و گسترش است. ایموجی قلب در حال رشد، زمانی استفاده می‌شود که کسی بخواهد طغیان عشق، شادی، غرور، یا هر احساس قوی و مثبتی که باعث رشد قلب می‌شود را نشان دهد.

۱۲. معنی قلب تپنده

ایموجی قلب تپنده برای ابراز عشق پرشور، خوشبختی، هیجان و حتی وسواس به کار می‌رود. همچنین می‌تواند برای انتقال ایده‌ها یا ابراز احساس سلامتی، سرزندگی و… استفاده شود؛ چرا که نشان‌دهنده‌ی ضربات و تپش قلب برای ادامه‌ حیات است.

ایموجی-قلب-تپنده

۱۳. معنی ایموجی دو قلب 

ایموجی دو قلب، به عنوان سمبل عشق کاربرد دارد، اما می‌تواند برای نشان دادن محبت به دیگر روابط نزدیک مانند خانواده و دوستان نیز مورد استفاده قرار گیرد. از آنجا که به نظر می‌رسد قلب‌ها شناور هستند، شکلک دو قلب، گاهی می‌توانند به صورت خاص‌تر، احساس عشق را در هوا نشان دهند تا یک روحیه یا جو عاشقانه را بیان کند.

۱۴. معنی قلب چرخان

ایموجی قلب‌های چرخان، دو قلب کوچک را نشان می‌دهند که در حال چرخش به دور یکدیگر یا چرخش در یک مدار هستند. این شکلک برای بیان حس متحرک یا افزایش یافته مانند احساس سرگیجه از عشق، محبت یا شادی و همچنین برای نشان دادن عشق متقابل به یک شخص یا یک گروه استفاده می‌شود. این خطوط کوچک در این ایموجی‌، آن را به یک شکلک متفاوت از ایموجی دو قلب تبدیل می‌کند.

۱۵. معنی قلب درخشان

ایموجی قلب چشمک زن یا قلب درخشان، به طور متنوعی عشق و محبت را با لحنی شاد، بازیگوش یا شیرین نشان می‌دهد. اگرچه درخشان بودن این قلب، احساس عشق و شادی فرازمینی را نشان می‌دهد، می‌تواند احساس آرامش روی زمین و امواج مثبت و حسن نیت برای همه‌ی انسان‌ها باشد.

۱۶. معنی قلب با روبان

ایموجی یک قلب با یک روبان رنگارنگ دور آن، نشان دهنده این است که قلب‌تان را به عنوان هدیه به شخصی دهید. عموماً نشان می‌دهد که شخص آنقدر با کسی یا چیزی دلگرم است که قلب خود را به او هدیه داده است. ایموجی قلب با روبان می‌تواند به معنای “شما عشق من هستید! ” باشد.

۱۷. معنی قلب با نقطه (قلب علامت تعجب)

شکلک علامت تعجب قلب شکل، که در آن قلب در قسمت بالای نماد و دایره‌ در قسمت پایین قرار می‌گیرد، به طور معمول برای تأکید بر توافق در مورد چیزی که شخص دوست دارد، استفاده می‌شود. انگار می‌گوید “من خیلی با این موافقم! ” یا “من از صمیم قلب از این حمایت می‌کنم! “

۱۸. معنی قلب با تیر

ایموجی قلب تیر خورده، نمادی از احساس مجروحیت عاطفی و معمولاً از عشق است. تیر سمبلی از کیوپید، خدای عشق شهوانی اساطیری است. او به عنوان یک جوان لاغر یا یک پسر بالدار چاق نشان داده شده است که یک کمان و پیکان دارد. طبق افسانه‌ها، هر کسی که به وسیله پیکان کیوپید به قلبش شلیک شود، پر از میل غیرقابل کنترل برای کسی است که هنگام تیر خوردن به آن خیره شده باشد.

۱۹. معنی قلب آتشین

این ایموجی از جدیدترین ایموجی های اضافه شده به دسته بندی های قبلی ایموجی هاست که طرف داران زیادی دارد. شکل این ایموجی قلب قرمزی است که با آتش احاطه شده است و معنای سوختن از عشق، عشق قوی، پرشور، عشق دیوانه وار، قلب مقدس و شهوت را با خود دارد.

۲۰.  معنی قلب باندپیچی شده

ایموجی قلب باندپیچی شده، با یک قلب قرمز که دور آن توسط باند پزشکی پیچیده شده است ساخته شده و هنگام استفاده از آن معناهای زیر اراده می شود: قلب التیام‌یافته،‏ تندرست،‏ خوب شدن،‏ در حال بازیابی،‏ در حال بهبود،‏ سالم‌تر، قلب سالم‌تر، بهبودی، اصلاح، مرمت و شفا.

معنی ایموجی های پرکاربرد در تلگرام و اینستاگرام…

Check Also

معنی شکلک های (ایموجی) صورتک در اینستاگرام و تلگرام

خانه به دوش – آیا می خواهید درباره شکلک های صورتک و نحوه استفاده از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *