شش توصیه برای داشتن یک ازدواج شادتر

خانه به دوش -شش توصیه تخصصی برای داشتن یک ازدواج شادتر وجود دارد که ما آنها را دسته بندی کرده ایم و بصورت کوتاه و خلاصه در اختیار شما قرار داده ایم. شما می توانید بر روی هر کدام از این موارد تمرکز و بر اساس زندگی خود از آنها بهره بگیرید.

شاد زندگی کردن
۱. زمان با کیفیت را کنار هم بگذارید
چه شب‌های قرار هفتگی یا تعطیلات ماهانه برای یک تعطیلات آخر هفته طولانی، برای زوج‌ها مهم است که در زمان برنامه‌ریزی منظمی با هم سرمایه‌گذاری کنند که فقط برای آن دو است.

در طول فصول مختلف زندگی، مانند فرزندپروری، رفتن به مدرسه، و غیره، و در موقعیت‌های مالی مختلف، مانند زوج‌های متاهل جوان در مقابل زوج‌های تثبیت‌شده، روش‌های گذراندن زمان با کیفیت با هم ممکن است متفاوت به نظر برسد. با این حال، مهم است که چیزی را به طور منظم در تقویم خود قرار دهید.

۲. ابراز عشق و قدردانی کنید
چه تأیید کلامی یا ابراز فیزیکی عشق، مهم است که برای ابراز محبت، تمایل، مراقبت و قدردانی خود از شریک زندگی خود وقت بگذارید. بگذارید هر روز و هر هفته بدانند چقدر برای شما اهمیت دارند.

۳. صمیمیت عاطفی و فیزیکی را در اولویت قرار دهید
در حالی که صمیمیت فیزیکی مهم است، بسیار مهم است که زوج ها بدانند راه های معناداری دیگری نیز برای صمیمیت با یکدیگر وجود دارد.

«به راحتی اجازه می‌دهید مشغله کاری، تشکیل خانواده، و مراقبت از تمام جزئیات کوچک زندگی بر صمیمیت رابطه‌تان اولویت داشته باشد.» با این حال، مهم است که حتی اگر در فصلی از زندگی هستید که صمیمیت فیزیکی امکان‌پذیر نیست، مانند بیماری، بارداری، پس از زایمان یا افسردگی، این زوج همچنان صمیمیت عاطفی را با به اشتراک گذاشتن احساسات، بیان خواسته‌ها تقویت کنند. و عمیقاً توسط شریک زندگی خود شناخته شده باشید.”

اگر صمیمیت فیزیکی به دلیل چالش‌های سلامتی یا کشمکش‌های عاطفی به یک مبارزه تبدیل شود، ممکن است شما و شریک زندگی‌تان از صحبت کردن با یک درمانگر جنسی، مربی جنسی، یا پزشک سود ببرید.

۴. درگیر منافع مشترک باشید
اگرچه ممکن است وسوسه انگیز باشد که به سرگرمی های خود پایبند باشید، یافتن راه هایی برای برقراری ارتباط بر اساس علایق مشترک نیز می تواند برای رابطه شما مفید باشد (فقط مطمئن شوید که شامل عادات ناسالم مانند تماشای زیاد تلویزیون نیست).

«وقتی پیوندهایی فراتر از مجوز ازدواج و صمیمیت جنسی دارید، به غنی‌سازی عمیق‌تر در رابطه و زندگی مشترکتان کمک می‌کند.»

۵. تعارض را به طور سازنده مدیریت کنید
تعارض در هر رابطه ای اجتناب ناپذیر است، و ازدواج نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما نحوه گذر از آن است که تفاوت را ایجاد می کند.

فرض مثبت نیت زمانی که شریک زندگی شما کاری را انجام می دهد که به نظر شما آزاردهنده است، می تواند به جلوگیری از دعواهای غیر ضروری کمک کند. به عنوان مثال، ممکن است از اینکه شریک زندگی‌تان در آشپزخانه آشفتگی ایجاد کرده ناراحت باشید، حتی اگر چندین بار از همسرتان خواسته‌اید قبل از رفتن به محل کار، ظرف‌ها را تمیز کند. سپس به یاد می آورید که شریک زندگی شما یک سخنرانی بزرگ دارد و ممکن است برای تکمیل آماده شدن برای آن نیاز داشته باشد که با عجله به دفتر برود.

«در این مثال، در ظاهر به نظر می‌رسد که شریک زندگی‌تان بی‌احترامی، بی‌ملاحظه یا فراموش‌کار بوده است، اما شاید در آن لحظه فقط با استرس‌ها، اضطراب‌ها یا محدودیت‌های خود دست و پنجه نرم می‌کند.

اگر احساس می‌کنید ناامید شده‌اید، کوپ توصیه می‌کند ۲۰ تا ۴۵ دقیقه در اتاق‌های جداگانه استراحت کنید و بعد از اینکه هر دو آرام‌تر شدید و فرصت داشتید در مورد آنچه واقعاً می‌خواهید بگویید، بازگردید. هنگامی که به آنجا می‌رسد، او پیشنهاد می‌کند از «من بیانیه‌ها» استفاده کنید تا منظورتان را بدون سرزنش کردن شریک زندگی‌تان برسانید.

در مثال بالا در مورد شریک زندگی خود و آشپزخانه بی نظم، ممکن است وسوسه شوید که فریاد بزنید: “شما همیشه آشپزخانه را به هم ریخته ترک می کنید و اصلاً به احساسات من اهمیت نمی دهید!” در عوض، کوپ می‌گوید، می‌توانید بگویید: «اگر یک دقیقه وقت دارید، می‌خواهم درباره موضوع مهمی با شما صحبت کنم. من متوجه می شوم که وقتی آشپزخانه بهم ریخته است واقعاً استرس و غرق در خودم احساس می کنم زیرا فقط زمان کوتاهی دارم تا صبح قبل از رسیدن به محل کار صبحانه ام را درست کنم. وقتی آشپزخانه به هم می‌ریزد، گاهی اوقات باعث می‌شود که سر کار دیر بیایم.»

۶. از رشد و پیشرفت شخصی یکدیگر حمایت کنید
اگر مدت زمان قابل توجهی ازدواج کرده اید،

می توان گفت که شما و شریک زندگی تان همان افرادی نیستید که در روز عروسی تان بودید (چه خوب یا بد، جناس مورد نظر).

«این مهم است که از شریک زندگی‌تان در تکامل او برای تبدیل شدن به نسخه بعدی خود حمایت کنید و به او فضا و تشویق قاطع در سفر شخصی‌اش بدهید. “هرچه بیشتر از شریک زندگی خود در کشف خود حمایت کنید، او برای ادامه زندگی با شما به عنوان یک شخصیت کلیدی در داستان زندگی اش هیجان بیشتری خواهد داشت.”

Check Also

بارداری

۷ نکته برای سریعتر باردار شدن

شما آماده باردار شدن هستید. اکنون. زمانی که برای تشکیل خانواده آماده شدید، انتظار آخرین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *