مزایای نوشیدن قهوه برای مردان

به لطف زنجیره های قهوه و فرهنگ قهوه، این نوشیدنی در همه جا وجود دارد. حدود ۱۰ میلیون تن دانه قهوه در سراسر جهان مصرف می شود، در حالی که فنلاند با مصرف سالانه ۱۲ کیلوگرم (۲۶ پوند) رتبه اول را از نظر سرانه مصرف قهوه دارد. در طول قرنطینه سال گذشته، عاشقان قهوه با طعم‌های جدید، برشته کردن، و تکنیک‌های دم‌آوری آزمایش کردند. اکنون بسیاری از آنها در بازگشت به دفتر از کافه های فضای باز لذت می برند یا با ماشین های محل کار بسنده می کنند. در حالی که مصرف زیاد هر چیزی ایده خوبی نیست، نوشیدن قهوه ممکن است یکی از معدود فعالیت های معمولی باشد که در واقع برای ما خوب است. برای مردان، مصرف قهوه می تواند از راه های مختلفی کمک کند. در اینجا برخی از فواید سلامتی قهوه برای مردان آورده شده است.

فواید نوشیدن قهوه

قدردانی جدید از قهوه

خانه به دوش – جامعه پزشکی به ندرت به اندازه قهوه چرخش ۱۸۰ درجه ای را انجام داده است. در اواخر قرن بیستم، هیچ داستانی در مورد خطرات مصرف قهوه وجود نداشت. حتی تصور می شد که احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. مشخص شد که بیشتر داستان‌های مرتبط با قهوه با خطرات سلامتی به مطالعات ناقصی که اغلب از نظر دامنه محدود بودند، متکی بودند. امروزه بررسی‌های گسترده‌تر نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه واقعاً می‌تواند مفید باشد، به‌ویژه برای مردان.

قهوه ممکن است منشاء خود را مدیون یک گله دار بز اتیوپیایی باشد. او متوجه شد که هر وقت حیواناتش توت های درخت خاصی را می خوردند، تمام شب را بیدار می ماندند. او که کنجکاو شده بود، مقداری توت برای راهبی در همان حوالی آورد که برای خودش دم کرده بود. بعد از نوشیدن مشروب، بیدار ماندن در نماز عصر چندان سخت نبود. طولی نکشید که قهوه به محبوبیت محلی تبدیل شد. بازرگانان اروپای غربی آن را به شهرهایی مانند پاریس و وین بازگرداندند، جایی که کافی‌شاپ‌ها به مراکز خلاقیت تبدیل شدند. اگرچه چای نوشیدنی غالب برای بیشتر بریتانیای کبیر بود، اما پس از اعتراض استعمارگران به مالیات با ریختن ۳۴۲ صندوق برگ در بندر در طی «پارتی چای بوستون» در سال ۱۷۷۳، قهوه جایگزین آن شد.

برای مردان، قهوه باید جای افتخار باشد. این به این دلیل است که اگرچه مردان در قرن بیست و یکم عمر طولانی تری دارند، اما زودتر از زنان می میرند و از مشکلات سلامتی بیشتری رنج می برند. قهوه یک ماده مخدر شگفت انگیز است و مانند الکل و آسپرین، کافئین نیز یک ماده مخدر است. با این حال، مصرف آن در حد اعتدال، می تواند به بسیاری از مشکلات کمک کند.

عاشق کبدت باش

سرطان کبد و سیروز اغلب در اثر مصرف بیش از حد الکل ایجاد می شود. لذت بردن از یک یا دو فنجان قهوه، مجوزی برای “نوشیدن تا زمانی که زمین بخورید” نیست. با این حال، مطالعات نشان می دهد که می تواند سطح خون آنزیم های کبدی را کاهش دهد – و سطوح بالاتر این آنزیم ها اغلب نشان دهنده آسیب کبدی است. یک مطالعه در سال ۲۰۰۶ نشان داد که به ازای هر فنجان قهوه خطر سیروز کاهش می یابد. یک مطالعه جدیدتر تأیید کرد که نوشیدن قهوه باعث کاهش سطح آنزیم های کبدی می شود. در واقع، آن مطالعه نشان داد که افرادی که قهوه می‌نوشند خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها را کاهش می‌دهند و عموماً نسبت به افرادی که نمی‌نوشند عمر طولانی‌تری دارند.

قهوه در ذهن شما

نوشیدن قهوه ممکن است به سلامت روان شما نیز کمک کند. به طور مداوم با تمرکز و دقت مرتبط بوده است. به نظر می رسد، ممکن است به افسردگی نیز کمک کند. دکتر آلن لویتون، محقق دانشگاه هاروارد، با بررسی مطالعاتی که در مجموع بیش از ۳۰۰۰۰۰ شرکت‌کننده را شامل می‌شد، به این نتیجه رسید که «شواهد نشان می‌دهد که افرادی که قهوه می‌نوشند نسبت به افرادی که قهوه نمی‌نوشند، به میزان قابل توجهی کمتر در معرض افسردگی قرار دارند.» وی افزود: «به نظر می‌رسد که تأثیر آن بر سلامت روان مربوط به خواص ضد التهابی، ضد اکسیداتیو و تقویت‌کننده میکروبیوم آن است که همچنین با کاهش خطر ابتلا به سرطان‌ها و بیماری‌های مزمن در مصرف‌کنندگان قهوه مرتبط است». تحقیقات او نشان می دهد که نوشیدن منظم قهوه می تواند خطر ابتلا به افسردگی را تا یک سوم کاهش دهد. در حالی که معمولاً تصور می‌شود که زنان بیشتر از مردان افسردگی را تجربه می‌کنند، مطالعات اخیر نشان می‌دهد که هر دو جنس به یک اندازه رنج می‌برند. با این حال، مردانی که اقدام به خودکشی می کنند در این تلاش موفق تر هستند.

قهوه همچنین می تواند به کاهش قدرت شناختی کمک کند. عشق فنلاند به این نوشیدنی به مطالعات پزشکی آن نیز تسری پیدا می‌کند – یک آزمایش فنلاندی در سال ۲۰۱۰ به این نتیجه رسید که وقتی افراد میانسال روزانه سه تا پنج فنجان قهوه می‌نوشند، خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل در آن‌ها با افزایش ۶۵ درصد کاهش می‌یابد. یک مطالعه جدیدتر به نتایج مشابهی رسید.

قهوه با کیفیت

نگرانی های مردانه

قهوه نه تنها می تواند شما را در صبح به حرکت درآورد، بلکه نوشیدن روزانه آن ممکن است شما را از راه های دیگری نیز تحریک کند. یک مطالعه اخیر نشان داد که مردانی که قهوه می‌نوشیدند، نسبت به کسانی که قهوه نمی‌نوشیدند، کمتر دچار اختلال نعوظ می‌شدند – حتی وقتی برای وزن و سایر مشکلات سلامتی تنظیم می‌شدند. همچنین نشان داده شده است که خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد.

در نهایت، اگر اخبار سلامت را دنبال کنید، محبوبیت آنتی اکسیدان ها را می دانید – آن مولکول های بی باک که با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند و می توانند منجر به بیماری مزمن شوند. زغال اخته و شراب قرمز اغلب به عنوان یک منبع عالی توصیه می شود

آنتی اکسیدان ها به نظر می رسد، قهوه دارای مقدار زیادی از آنها است – حتی بیشتر از چای سبز یا کاکائو.

اگرچه مصرف بیش از حد قهوه ممکن است این مزایا را رد نکند، نوشیدن بیش از چهار فنجان قهوه هشت اونسی می تواند بر خواب شما تأثیر بگذارد و حتی ممکن است باعث اضطراب شود. از آنجایی که ممکن است بیش از پنج ساعت طول بکشد تا کافئین سیستم شما را پاک کند، ممکن است ایده خوبی باشد که از مصرف قهوه در اواخر بعد از ظهر خودداری کنید. به غیر از این، دلایل خوبی برای داشتن احساس خوبی نسبت به قهوه شما وجود دارد.

Check Also

کم آبی بدن

علائم کم آبی بدن

خانه به دوش – کم آبی زمانی اتفاق می افتد که بدن آب و املاح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *