۷ نکته برای سریعتر باردار شدن

شما آماده باردار شدن هستید. اکنون. زمانی که برای تشکیل خانواده آماده شدید، انتظار آخرین کاری است که می خواهید انجام دهید.

بارداری

اگرچه مادر طبیعت در زمان بندی نقش دارد، برخی از کارها وجود دارد که می توانید انجام دهید – یا انجام ندهید – تا به افزایش شانس خود برای باردار شدن در اسرع وقت کمک کنید. هفت نکته مورد تایید متخصصان برای باردار شدن را بخوانید.

۱. یک معاینه قبل از بارداری انجام دهید
قبل از اینکه به طور رسمی شروع به تلاش کنید، معاینه شوید. از پزشک خود در مورد ویتامین های دوران بارداری که دارای اسید فولیک هستند، بپرسید که به محافظت در برابر برخی از نقص های مادرزادی مانند اسپینا بیفیدا کمک می کند. اسید فولیک در مراحل اولیه بارداری کار می کند، به همین دلیل مهم است که حتی قبل از باردار شدن مطمئن شوید که اسید فولیک کافی دریافت می کنید.

پائولا هیلارد، MD، پروفسور زنان و زایمان در دانشگاه استنفورد، می‌گوید: «این چرخه را قبل از شروع تلاش انجام دهید. “اگر شما هر گونه مشکل پزشکی زمینه ای دارید، قبل از اینکه بتوانید با خیال راحت باردار شوید، باید تحت کنترل باشید.”

۲. چرخه خود را بشناسید
چقدر در مورد چرخه قاعدگی خود می دانید؟ هیلارد می‌گوید درک واقعی به شما کمک می‌کند بفهمید چه زمانی بارور هستید. تخمک گذاری بهترین زمان برای بارداری است. هیلارد می گوید: «اکنون زمان تمرکز بر داشتن رابطه جنسی است.

به آگاهی از علائم تخمک گذاری، مانند تغییر در مخاط دهانه رحم کمک می کند. معمولاً زمانی که بیشتر بارور هستید نازک و لغزنده می شود. برخی از زنان نیز ممکن است درد یک طرفه را احساس کنند.

جیمز گلدفارب، MD، مدیر خدمات ناباروری در کلینیک کلیولند در کلیولند می‌گوید کیت‌های پیش‌بینی تخمک‌گذاری همچنین می‌توانند به شما در پیش‌بینی بهترین زمان برای باردار شدن کمک کنند. او می گوید: نه تنها می توانند به شما اطمینان دهند که در حال تخمک گذاری هستید، “اگر رابطه جنسی نادری دارید، این به شما می گوید چه زمانی باید آن را انجام دهید تا شانس باردار شدن خود را افزایش دهید.”

نحوه کار به این صورت است: اولین روز قاعدگی شما روز اول در نظر گرفته می شود. دکتر جوآن پیسیتلی، دانشیار زنان در مرکز پزشکی دانشگاه دوک در دورهام، NC توصیه می کند: «آزمایش را از روز نهم شروع کنید و تا زمانی که نتیجه مثبت بگیرید ادامه دهید. زنان با چرخه ۲۸ روزه معمولا در روز ۱۴ تخمک گذاری می کنند. اما بسیاری از زنان چرخه‌های طولانی‌تر یا کوتاه‌تری دارند، بنابراین ریختن توری پهن می‌تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید.

اگر از کنترل بارداری استفاده کرده اید چه می شود؟ آیا باید قبل از اقدام به بارداری کمی صبر کنید؟ گلدفارب می‌گوید واقعاً نه. گلدفارب می‌گوید: «سال‌ها پیش، عقل مرسوم این بود که پس از قطع کنترل بارداری، مدت زمان مشخصی منتظر بمانیم تا باردار شویم، اما این دیگر درست نیست. تنها چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که ممکن است قبل از شروع قاعدگی باردار شوید، بنابراین ردیابی تخمک گذاری ممکن است دشوار باشد، و ممکن است تعیین تاریخ زایمان دشوارتر باشد. به همین دلیل، او می‌گوید: «برخی افراد ممکن است احساس بهتری داشته باشند تا زمانی که خود به خود یک دوره پریود شوند.

۳. نگران بهترین پوزیشن ها برای باردار شدن نباشید
افسانه ها در مورد بهترین موقعیت ها برای باردار شدن زیاد است، اما آنها فقط همین هستند – افسانه ها. واقعاً هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد موقعیت میسیونری برای به حداکثر رساندن شانس شما برای بچه دار شدن بهتر از بالا بودن یک زن است.

گلدفارب به WebMD می‌گوید: «به ندرت، دهانه رحم زنان در موقعیت غیرعادی قرار می‌گیرد که در آن موقعیت‌های خاصی می‌توانند تفاوت ایجاد کنند.

با این حال، برخی از موقعیت‌های مخالف جاذبه، مانند نشستن یا ایستادن در حین مقاربت، ممکن است اسپرم را از حرکت به سمت بالا منصرف کند. هیلارد می گوید: «این یک موضوع جاذبه است [و] شما نمی خواهید تمام مایع منی تمام شود – و منی مخلوقات کوچکی هستند.

۴. بلافاصله پس از مقاربت در رختخواب بمانید
احتمالاً این مورد را شنیده اید – پس از رابطه جنسی در رختخواب دراز بکشید و پاهای خود را در هوا قرار دهید تا شانس باردار شدن خود را افزایش دهید. حکم؟ (کاملاً) درست نیست.

گلدفارب می گوید: «توصیه خوبی است که ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد از مقاربت در رختخواب دراز بکشید، اما نیازی به پاهای خود در هوا ندارید. هنگامی که پاهای خود را در هوا قرار می دهید، لگن شما حرکت نمی کند. می گوید در این مدت هم دستشویی نرو. “اگر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید، اسپرمی که قرار است وارد دهانه رحم شود در دهانه رحم خواهد بود.”

۵. زیاده روی نکنید.
داشتن رابطه جنسی هر روزه حتی در زمان تخمک گذاری لزوما شانس بارداری شما را افزایش نمی دهد. گلدفارب می گوید: «به طور کلی، یک شب در میان در حوالی زمان تخمک گذاری به افزایش شانس باردار شدن کمک می کند. اسپرم می تواند تا ۵ روز در بدن شما زندگی کند. بهترین پیشنهاد این است که به طور منظم رابطه جنسی داشته باشید – زمانی که تخمک گذاری دارید و زمانی که تخمک گذاری ندارید.

Piscitelli می گوید، در مورد اسپرم، “پوشیدن لباس های تنگ می تواند بر تعداد اسپرم تاثیر منفی بگذارد.” گذراندن وقت در جکوزی یا جکوزی نیز همینطور است. عادات تلفن همراه مرد شما نیز ممکن است نیاز به کار داشته باشد. مطالعه ای در مجله Fertility and Sterility نشان داد مردانی که از هندزفری با تلفن همراه استفاده می کردند و تلفن خود را نزدیک بیضه های خود نگه می داشتند اسپرم ضعیف تری داشتند.

کیفیت متر

ممکن است لازم باشد ادامه و سایر غذاهای سویا را برای مدتی نیز مصرف کنند. بر اساس مطالعه ای که به صورت آنلاین در Human Reproduction منتشر شده است، مردانی که مقدار زیادی غذاهای سویا می خورند، ممکن است غلظت اسپرم کمتری نسبت به مردانی که غذاهای سویا مصرف می کنند، داشته باشند.

۶. استرس را به هر طریقی که می توانید از بین ببرید
سعی کنید در مورد تشکیل خانواده استرس نداشته باشید. اگر کسی بگوید “فقط آرام باش و این اتفاق می افتد” ممکن است چشمان خود را بچرخانید، اما استرس در واقع می تواند در تخمک گذاری اختلال ایجاد کند. پس هر چه آرامش بیشتری داشته باشید، بهتر است!

هر چیزی که به شما در کاهش استرس کمک کند، تا زمانی که سالم باشد، خوب است. گلدفارب می گوید: شواهدی وجود دارد که نشان می دهد طب سوزنی می تواند به کاهش استرس و افزایش شانس باردار شدن کمک کند.

۷- زندگی سالمی داشته باشید
ورزش یک عادت سالم است – به خصوص اگر به حفظ وزن ایده آل شما کمک کند. درست مانند هر چیز دیگری، با این حال، شما می توانید چیزهای بسیار خوبی دریافت کنید. گلدفارب می گوید: «ورزش زیاد می تواند باعث شود که تخمک گذاری نداشته باشید.

چه چیزی زیاد است؟ ممکن است برای زنان مختلف متفاوت باشد. او می‌گوید: اگر یک ورزشکار سخت‌کوه هستید و هنوز هم به طور منظم پریود می‌شوید، رژیم ورزشی شما به احتمال زیاد مشکلی ندارد. اما، گلدفارب اضافه می‌کند، اگر بیش از حد ورزش می‌کنید، قاعدگی اولین چیزی نیست که از بین می‌رود. اولین چیزی که اتفاق می افتد این است که شما نیمه دوم چرخه خود را کوتاه تر می کنید. باید ۱۴ روز پس از تخمک گذاری پریود شوید، اما ورزش بیش از حد می تواند این مرحله را کوتاه کند. این اولین نکته ای است که باید رژیم تناسب اندام خود را کاهش دهید. او ردیابی مدت زمان پریود شدن شما پس از تخمک گذاری را به عنوان بهترین راه برای اطمینان خاطر پیشنهاد می کند.

گلدفارب می‌گوید بهترین راه برای افزایش شانس باردار شدن در حالی که از فواید ورزش منظم برای سلامتی برخوردار می‌شوید این است که ورزش متوسط را انجام دهید – به پیاده‌روی سریع فکر کنید – دو ساعت و نیم در هفته (یا حداقل ۳۰ دقیقه، ۵ روز در هفته). ).

هیلارد می‌گوید سیگار کشیدن را متوقف کنید تا شانس باردار شدن خود را افزایش دهید. علاوه بر سایر اثرات منفی سیگار کشیدن، این عادت ناپسند باروری را نیز کاهش می‌دهد. این عادت بر سطح استروژن و تخمک‌گذاری تأثیر می‌گذارد.

و زیاد نگران برنامه ریز روز خود نباشید. هیلارد می گوید: «هشتاد و پنج درصد از زنان در عرض یک سال پس از تلاش باردار می شوند.

Check Also

مسئولیت پذیری بچه ها

چگونه فرزندی منظم و مسئولیت پذیر داشته باشیم؟

مهارت‌هایی برای زندگی: چگونه می‌توانید به کودکان خود مسئولیت پذیری و مهارت‌های زندگی ارزشمندی آموزش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *