۲۰ راه برای ایجاد انگیزه برای دویدن

ممکن است بلند شدن و دویدن سخت باشد. اما در بیشتر مواقع، اگر بلند شوید و این کار را انجام دهید، بیشتر از خودتان راضی و خشنود خواهید شد.

دویدن

خانه به دوش – در وهله اول به دلایلی که می خواهید بدوید فکر کنید. از خود بپرسید که آیا دویدن چیزی است که از آن لذت می برید، زیرا به احتمال زیاد انگیزه فعالیتی را که واقعاً می خواهید انجام دهید، افزایش می دهید.

پیدا کردن بهانه‌هایی برای اجتناب از چیزی آسان است، اما نکته کلیدی این است که با دلایلی برای انجام آن کار مقابله کنید.

اغلب، انگیزه به دنبال عمل می آید. پس خودتان را جمع کنید و حرکت کنید. بعد از دویدن احساس بهتری خواهید داشت و از اینکه به روال خود پایبند هستید خوشحال خواهید شد.

بیایید نگاهی به ۲۰ نکته بیندازیم که به شما کمک می کند انگیزه ای برای تقویت بازی خود پیدا کنید و به روال دویدن خود متعهد شوید.
انگیزه برای هر دویدن

چه در حال برنامه ریزی یک دویدن سبک در اطراف محله خود باشید یا یک تمرین تمرینی شدید اینتروال، این نکات می توانند شما را ترغیب کنند که از در خارج شوید.
۱. رقابت کنید

به دنبال کمی رقابت دوستانه باشید، اگر از آن لذت می برید. گروهی از افراد را بیابید تا با آنها بدوید تا سرعت خود را حفظ کنید، یا با یک برنامه تناسب اندام زمان خود را در برابر دیگران ترسیم کنید.
۲. به خود پاداش دهید

قدرت جوایز در کودکی متوقف نمی شود. یک سیستم پاداش برای خود ایجاد کنید. روند خود را با علائم قدیمی خوب پیگیری کنید، یا یک نمودار کامل با برچسب ایجاد کنید. آن را در جایی قرار دهید که قابل مشاهده باشد تا اغلب آن را ببینید.

پاداش‌ها می‌توانند به سادگی ۳۰ دقیقه خواب اضافی یا رزرو ماساژ باشند. یا می توانید با یک خال کوبی جشن بروید.

۳. حداقل زمان خود را کاهش دهید

در روزهایی که نمی توانید حداقل زمان روزانه خود را برآورده کنید، به جای اینکه به طور کامل از آن خارج شوید، هر مقداری که در دسترس دارید بدوید. به این ترتیب، به احتمال زیاد در نوسان چیزها باقی خواهید ماند زیرا یک روز کامل را از دست نداده اید.

۴. وزن سالم را حفظ کنید

دویدن کالری می سوزاند، چربی شکم را کاهش می دهد و به شما کمک می کند انتخاب های غذایی سالمی داشته باشید. همچنین می تواند به شما در رسیدن به اهداف کاهش وزن یا حفظ وزن هدف کمک کند.

۵. وارد یک شیار گروهی شوید

در مورد انگیزه گروهی هر چه بیشتر باشد بهتر است. یک یا چند شریک تمرینی را پیدا کنید که بتوانید با آنها یک برنامه دویدن تنظیم کنید. حتی اگر هر روز با هم نمی دوید، می توانید چند بار در هفته برای پاسخگویی دور هم جمع شوید.

۶. انرژی اندورفین را احساس کنید

اوج دونده واقعی است. ممکن است احساسات مثبت یا حتی سرخوشی را تجربه کنید، زیرا دویدن خلق و خوی شما را بهبود می بخشد و با ترشح اندورفین، یکی از هورمون های شادی، احساس بهتری در شما ایجاد می کند.

۷. هدف گذاری کنید

اهداف خود را به مراحل کوچک و قابل کنترل تقسیم کنید. این می تواند شامل مدت زمانی که در هفته می گذارید، سرعت دویدن در یک مسافت معین یا تعداد روزهایی که می دوید باشد.

۸. برای تمرینی که می خواهید انجام دهید لباس بپوشید

خوب لباس پوشیدن می تواند تأثیر مثبتی بر درک شما از خود داشته باشد و ممکن است انگیزه بیشتری برای دویدن داشته باشید. لباس‌های ورزشی و کفش‌هایی را خریداری کنید که از پوشیدن آن‌ها لذت ببرید.

یا از لباس های ورزشی خود به عنوان فرصتی برای آزمایش سبک هایی استفاده کنید که معمولاً آنها را امتحان نمی کنید. این می تواند به این معنا باشد که به دنبال رنگ های روشن یا پوشیدن شورت در حالی که معمولاً این کار را نمی کنید، باشد.

۹. اجازه دهید موسیقی شما را به حرکت درآورد

برای ایجاد یک لیست پخش از تمام آهنگ های مورد علاقه خود وقت بگذارید. آهنگ های شادی را انتخاب کنید که شما را در روحیه خوبی قرار می دهد و به شما انگیزه حرکت می دهد. فقط در حین دویدن به خود اجازه گوش دادن به این آهنگ ها را بدهید.

دویدن زنان
۱۰. با یک برنامه پیگیری کنید

با استفاده از یک برنامه ردیابی انگیزه یا عادت، در بالای اهداف خود بمانید. بسیاری به شما اجازه می دهند یادآوری تنظیم کنید، از طریق انجمن ها با افراد ارتباط برقرار کنید و نمودارهایی را مشاهده کنید که پیشرفت شما را دنبال می کنند.

۱۱. آن را مخلوط کنید

حداقل یک روز در هفته روال خود را تغییر دهید. به جای مسافت طولانی، تپه ها را بدوید، یا چند سرعت را اضافه کنید. همچنین می توانید در محله دیگری بدوید، مسیر معمول خود را به عقب انجام دهید یا زمان روز را تغییر دهید.

۱۲. نور خورشید را روی صورت خود احساس کنید

دویدن یک راه فوق العاده برای دریافت نور خورشید مورد نیاز برای افزایش سطح سروتونین است. این به شما کمک می کند تا در خلق و خوی خوب قرار بگیرید و در عین حال افسردگی و اضطراب را کاهش دهید.

۱۳. سرعت خود را تنظیم کنید

تنها کسی که باید به او پاسخ دهید خودتان هستید، پس با خیال راحت با هر سرعتی که احساس خوبی دارید بدوید. تصمیم بگیرید که ترجیح می دهید با حداکثر سرعت بدوید یا بیشتر با سرعت آرام.

“دویدن” صبحگاهی

صبح زود انرژی خاصی به دویدن شما می دهد، و ممکن است احساس کنید که از بازی جلوتر هستید، که می تواند لحن مثبتی برای کل روز شما ایجاد کند.

۱۴. در سمت راست تخت باشید

شروع روز با چک کردن جعبه دویدن خود یک موفقیت بزرگ است. انجام این کار برای اولین بار، شانس کمتری برای حواس پرتی یا گرفتار شدن در همه چیزهایی که با کارهای روزمره همراه است، برای شما باقی می گذارد. با انجام زودهنگام آن، از نظر روحی و جسمی احساس بهتری خواهید داشت.
۱۵. در سکون صبحگاهی غرق شوید

از زیبایی و سکوت صبح زود لذت ببرید. زود بیدار شدن به شما این امکان را می دهد که برای خود وقت بگذارید و از این زمان آرام و آرام روز لذت ببرید. مزایای دیگر شامل افزایش بهره وری و تمرکز است.
برخورد به مسیرها

دویدن در مسیرهای پیاده روی به شما یک چیز جدید می دهد

چشم انداز، و می تواند بدن شما را برای حرکت به روش های مختلف آموزش دهد. ممکن است در مورد قرار دادن پا بیشتر آگاه شوید، که می تواند به شما کمک کند ذهن خود را متمرکز کنید و حضور داشته باشید. بعلاوه، دویدن روی خاک نسبت به پیاده رو برای بدن شما ملایم تر است.

۱۶. به طبیعت متصل شوید

تنفس در هوای تازه و احاطه کردن خود با زیبایی های طبیعی درختان، دریاچه ها و تپه ها می تواند از نظر ذهنی شاداب باشد. به علاوه، بیرون بودن یک تقویت کننده خلق و خوی طبیعی است. حتی اگر نمی توانید هر روز از شهر خارج شوید، سعی کنید حداقل یک بار در هفته از یک پارک طبیعی دیدن کنید.

۱۷. پرندگان و زنبورها را ببینید

کنجکاوی خود را برانگیخته و در مورد برخی از حیات وحش و گیاهان طبیعی در منطقه خود اطلاعاتی کسب کنید. هر بار که از یک مسیر دویدن بازدید می کنید، یک جنبه جدید از طبیعت را کشف کنید یا به آن توجه کنید.
انگیزه ماراتن

دویدن ماراتن نیاز به آموزش ساختاریافته در یک دوره زمانی معین دارد، بنابراین باید متعهد به یک دوره عمل باشید. با دقت برنامه ریزی کنید تا مطمئن شوید که زمان زیادی برای آماده شدن دارید.

۱۸. صورت نژادی خود را بپوشانید

برای چند مسابقه کوتاه تر مانند یک ماراتن ۵K، ۱۰K و نیمه ماراتن ثبت نام کنید و به تدریج راه خود را به یک ماراتن کامل ارتقا دهید. به این ترتیب، شما شروع به دنبال کردن یک برنامه تمرینی و نحوه رقابت خواهید کرد.

۱۹. توپ را بچرخانید

حداقل پنج ماه قبل در ماراتنی که می خواهید بدوید ثبت نام کنید. هنگامی که قلب و نیت خود را روی این مسابقه گذاشتید، آماده سازی ماراتن خود را شروع کنید. مطمئن شوید که دقیقاً در مورد این موضوع به خوبی آگاه هستید و به برنامه تمرینی خود پایبند باشید.

ورزش دویدن
۲۰. یک باشگاه هواداران پیدا کنید

دویدن ماراتن کار کوچکی نیست، و اگر اولین مسابقه شماست، به دوستان خود اطلاع دهید. آنها با خوشحالی از شما حمایت خواهند کرد و در حین آماده شدن از پیشرفت شما مطلع خواهند شد.

حتی ممکن است دوستان شما بخواهند برای بخشی از آموزش شما به شما بپیوندند. به علاوه، آنها می توانند تقویم خود را علامت گذاری کنند تا در روز بزرگ برای تشویق شما حضور داشته باشند.
چگونه با انگیزه بمانیم

شما باید با انگیزه بمانید و مطمئن شوید که این حرکت را روز به روز، هفته به هفته حفظ می کنید تا به اهداف تمرینی خود برسید.

اگر برایتان کارآمد است که یک روال مشخص داشته باشید، در این مسیر ادامه دهید. اگر زمانی که روال خود را تغییر می دهید برای شما راحت تر است که انگیزه خود را حفظ کنید، پس کاری متفاوت انجام دهید.

دویدن سرعت، تپه ها و مسافت های طولانی در روزهای مختلف. مکان و زمان روز خود را تغییر دهید تا آن را متنوع نگه دارید، که از خسته شدن شما جلوگیری می کند.
خط پایین

در نهایت، شما تنها کسی هستید که می‌توانید کفش‌های کتانی خود را ببندید و مسیر خود را ادامه دهید.

فهرست کردن دلایلی که چرا نمی‌توانید در هر روز بدوید آسان است، اما به همین راحتی می‌توانید با ایجاد فهرستی از دلایلی که می‌توانید آن را تغییر دهید. روی دلایلی که دوست دارید بدوید و مزایایی که به همراه دارد متمرکز بمانید.

اگر به انگیزه بیشتری نیاز دارید، با یک مربی دونده تماس بگیرید یا به یک گروه دویدن در منطقه خود بپیوندید. اهداف خود را مشخص کنید، چه چیزی به شما کمک می کند به آنها دست یابید و به یک برنامه عمل متعهد شوید. به خودتان اعتماد کنید که راه را هدایت کنید.

Check Also

ورزش زنان

زنان جوان ورزش را پس‌انداز کنند

محققان دانشگاه کوئینزلند استرالیا دریافته‌اند که زنان می‌توانند مزایای ورزش را در دهه ۲۰ زندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *