انار: سلاحی معجزه آسا برای دفاع ایمنی، قلب و عروق خونی

مواد موجود در انار فشار خون را کاهش داده و برای مغز، کبد و روده مفید است. آنها سیستم ایمنی را تقویت می کنند، التهاب را تسکین می دهند و همچنین می توانند درد را کاهش دهند.

خواص انار

خانه به دوش یک انار از دانه های کوچک و قرمز خونی زیادی تشکیل شده است که حاوی ترکیبی از مواد شیمیایی گیاهی موثر است. این ها از قلب و رگ های خونی محافظت می کنند – و بسیاری دیگر از اثرات ارتقاء دهنده سلامتی دارند. به عنوان مثال، نوشیدن یک لیوان آب انار در روز کافی است – البته به شرطی که آب انار خالص با محتوای ۱۰۰ درصد میوه و بدون شکر اضافه شده باشد. اما پوست و گل انار هم چیز خاصی دارد.
آب انار: برای قلب و عروق مفید است

مواد گیاهی ثانویه پلی فنول ها و فلاونوئیدها که در انار به وفور یافت می شوند احتمالا از رگ های قلب در برابر کلسترول LDL مضر محافظت می کنند. فقط یک لیوان آب انار در روز رگ‌ها را خاصیت ارتجاعی نگه می‌دارد و بر اساس این مطالعه، فشار خون را کاهش می‌دهد – این خطر سفت شدن رگ‌ها را کاهش می‌دهد. مواد تشکیل دهنده علیه باکتری ها و ویروس ها عمل می کنند.

پوست نیز حاوی مواد مهمی است

اسید الاژیک و پلی فنل پونیکالاژین موجود در انار علیه باکتری ها و ویروس ها عمل می کند. زخم های دهان و عفونت گلو را می توان با دم کرده ای که از پوست میوه تهیه می شود درمان کرد. روی کاسه ها آب جوش بریزید و بگذارید دم بکشد و جرعه جرعه بنوشید. با این حال، باید میوه را با کیفیت ارگانیک خریداری کنید، زیرا انار اغلب اسپری می شود و می تواند حاوی باقیمانده آفت کش باشد.

انار به روده ها نیرو می دهد

اسید الاژیک موجود در انار توسط باکتری های روده به اورولیتین متابولیزه می شود. این محصول تخریب اثر ضد التهابی دارد. همچنین احتمالاً می تواند سوراخ های دیواره روده را ببندد و در نتیجه سد روده را تقویت کند. در آزمایشات حیوانی، التهاب روده پس از یک هفته درمان با اورولیتین کاهش یافت. این یافته همچنین می تواند در درمان بیماری های التهابی روده در انسان مانند کولیت اولسراتیو یا بیماری کرون استفاده شود.

برای مغز خوبه

مغز به ویژه در برابر استرس اکسیداتیو مستعد است. آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد در ایجاد زوال عقل نقش دارد. یک مطالعه نشان داده است که پلی فنل پونیکالاگین موجود در آب انار می تواند از سلول های عصبی محافظت کند. پونیکالاگین نیز در روده به اورولیتین تبدیل می شود. این ماده در برابر مراحل اولیه زوال عقل نویدبخش است. نشان داده شد که پس از مصرف منظم انار یا آب انار، توانایی به خاطر سپردن تصاویر و اعداد بهبود یافته است.

محافظت از کبد

آب انار دارای اثر آنتی اکسیدانی است – به این معنی که مواد تشکیل دهنده آن از آسیب رساندن رادیکال های آزاد به بافت جلوگیری می کند. این می تواند تأثیر مثبتی بر کبد داشته باشد: حداقل در آزمایشات حیوانی، آب انار توانست اکسیداسیون مضر در کبد را تا ۶۰ درصد کاهش دهد و به بدن در ترمیم نواحی آسیب دیده کمک کند. هنوز هیچ مدرکی دال بر این اثر در انسان وجود ندارد.
با دانه های انار درد و التهاب را تسکین دهید

دانه های انار حاوی مواد گیاهی ثانویه آنتوسیانین است. آنها می توانند التهاب را کاهش دهند و درد را کاهش دهند. به همین دلیل است که آب انار از جمله برای دردهای روماتیسمی توصیه می شود. علاوه بر این، آنتوسیانین ها می توانند آنزیم هایی را که در فرآیندهای التهابی در بدن دخیل هستند، مسدود کنند. به همین دلیل است که برای مثال می توانند با ایجاد آرتروز مقابله کنند.

خواص انار

محافظ برای پوست

دانه های انار حاوی اسید چرب امگا ۵ کمیاب اما بسیار سالم است: پونیسین. تورم را کاهش می دهد، تولید کلاژن بدن را تحریک می کند و می تواند التهاب را از جمله در پوست تسکین دهد. بنابراین روغن انار در صنعت آرایشی و بهداشتی بسیار محبوب است. مطالعه دانشمندان کالیفرنیایی نشان داده است که کنسانتره انار می تواند از سلول های پوست در برابر اشعه UV محافظت کند. همچنین مشاهداتی وجود دارد که روغن انار به بیماری های پوستی مانند اگزما کمک می کند.
هنگام مصرف دارو مراقب باشید

هر کسی که به طور منظم دارو مصرف می کند یا از بیماری مزمن رنج می برد، هرگز نباید آب انار یا غلیظه را بدون نظر پزشک مصرف کند. فقط یک لیوان در روز می تواند تجزیه داروها را در کبد کند کند. این اجازه می دهد تا مواد فعال در آنجا جمع شوند – تا غلظت سمی.

Check Also

قند - شکر

ترک خوردن قند چه تاثیری بر بدن دارد؟

شکر می تواند منجر به التهاب مزمن شود که بر عملکردهای مختلف بدن تأثیر می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *