لیونل مسی ارلینگ هالند و کیلیان امباپه را شکست داد و هشتمین توپ طلا را از آن خود کرد

در حالی که ستاره اینترمیامی یک جایزه انفرادی دیگر را در پاریس دریافت کرد، بقیه ۳۰ نفره فهرست نهایی جایگاه خود را در رای گیری دریافت کردند.

خانه به دوش – توپ طلا. آن را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید، این جایزه ای است که هر فوتبالیستی در جهان آرزوی بردن آن را دارد. و حالا پس از یک کمپین به یاد ماندنی و بی نظیر ۲۰۲۲-۲۳، برنده توپ طلای ۲۰۲۳ معرفی شد: لیونل مسی.

مهاجم آرژانتینی و اینتر میامی هشتمین توپ طلای خود را در مراسمی باشکوه در پاریس در روز دوشنبه، ۳۰ اکتبر پس از فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ دریافت کرد که در نهایت موفق شد جامی را که در طول دوران کاری درخشانش به او اشاره می کرد، بدست آورد: جام جهانی.

مسی در قطر ۲۰۲۲ توپ طلا را به عنوان بهترین بازیکن تورنمنت به دست آورد و همچنین با کمک به پاری سن ژرمن برای کسب یک قهرمانی دیگر در لیگ ۱ در طول این دوره از رقابت ها، او توانست رقبای مانند ارلینگ هالند و تیم سابق را شکست دهد. همت کیلیان امباپه برای این جایزه.
مقاله در زیر ادامه دارد

توپ طلا 2023

این سه نفر در سال ۲۰۲۳ در صدر رده بندی قرار داشتند، اما بقیه ۳۰ نفره فهرست نهایی چگونه با شمارش همه آرا از بین رفتند؟ رتبه بندی رسمی را در زیر مشاهده کنید:

روبن دیاس منچستر سیتی ۲۰۲۲-۲۳ HIC 16:9 گتی
۳۰ روبن دیاس (منچستر سیتی)

من سیتی در طول فصل ۲۰۲۲-۲۰۲۳ خود با چهار مدافع میانی بازی کرد و دیاس بهترین آنها بود. شروع او در این فصل نشان می دهد که او قصد ندارد به این زودی ها سرعت خود را کاهش دهد.
مارتین اودگارد آرسنال نیوکاسل ۲۰۲۲-۲۳ گتی
۲۹مارتین اودگارد (آرسنال)

ساکا پارسال خیلی خوب بود اما اودگارد بهتر بود. ۱۵ گل بسیار مهم و هفت پاس گل – همگی در حالی که بازوبند را بر بازو بسته بودند – فصلی برجسته را رقم زدند. یک استعداد عظیم اکنون در بین بهترین بازیکنان اروپا قرار دارد.
Randal Kolo Muani Frankfurt 082023Getty
۲۸ راندال کولو موانی (PSG)

یکی از درخشان‌ترین استعدادهای فرانسه، کولو موانی، در نهایت پتانسیل‌های خود را در فصل گذشته شناسایی کرد و ۱۴ گل برای یک لباس سخت فرانکفورت به ثمر رساند. این به علاوه یک رقابت امیدوارکننده در جام جهانی، باعث شد که او یک انتقال پردرآمد به پاری سن ژرمن به دست آورد، جایی که باید در کنار هم تیمی خود در فرانسه، کیلیان امباپه شکوفا شود.
نیکولو بارلا (سی) گتی ایماژ
۲۷ نیکولو بارلا (اینتر)

قلب و روح یکی از بهترین سه گانه هافبک اروپا، بارلا، نیروی محرکه جادوی اینتر در اواخر فصل بود. او چند سالی است که تاثیرگذار بوده و در نهایت به خاطر آن به رسمیت شناخته شده است.
جمال موسیالا بایرن مونیخ بوندسلیگا ۲۷۰۵۲۰۲۳ گتی ایماژ
۲۶ جمال موسیالا (بایرن مونیخ)

موسیالا، یکی از درخشان ترین استعدادهای اروپا، در طول سال ۲۰۲۳ به پیشرفت خود ادامه داد و ۱۲ گل به ثمر رساند و ۱۰ پاس گل داد، زیرا بایرن مونیخ دیروقت برای قهرمانی بوندسلیگا تلاش کرد. برد او مقابل کلن در آخرین روز فصل به عنوان یکی از مهم ترین گل های تاریخ باشگاه ثبت خواهد شد.
گواردیول منچستر سیتی گتی ایماژ
۲۵ جوسکو گواردیول (من سیتی)

گواردیول که در فصل ۲۰۲۲-۲۳ برای کرواسی و RB لایپزیگ برجسته بود، به اندازه کافی برای انتقال پول کلان به منچسترسیتی تلاش کرد. به احتمال زیاد، او در آنجا حتی بهتر خواهد شد.
saka(C)Getty Images
۲۴ بوکایو ساکا (آرسنال)

ساکا یکی دیگر از بازیکنان جوانی بود که همیشه در حال صعود بود، یکی از دلایلی بود که آرسنال در سال ۲۰۲۳ از رتبه پنجم به دوم رسید و در لیگ برتر ۱۴ گل به ثمر رساند و ۱۱ پاس گل داد. از انتخاب بهترین بازیکن جوان سال PFA چیزهای بیشتری خواهیم داشت.
تصاویر آندره اونانا گتی
۲۳ آندره اونانا (منچستریونایتد)

اونانا در حالی که اینتر یک حرکت غیرمنتظره به فینال لیگ قهرمانان اروپا کرد، نمایش های بزرگ بی شماری انجام داد. و اگرچه تیم او در نمایشی مقابل من سیتی شکست خورد، اونانا یکی از بهترین دروازه بانان اروپا در سال گذشته بود.
کیم مین جائه کره جنوبی جام جهانی ۲۰۲۲ گتی
۲۲ کیم مین جائه (بایرن مونیخ)

شاید امضای فصل، عملکرد دفاعی کیم بخش بزرگی از دلیل دستیابی ناپولی به افتخار ناپاک سری آ باشد. “هیولا” فقط باید تحت نظر توماس توخل در بایرن پیشرفت کند.
گریزمان اتلتیکو مادرید ۲۲-۲۳ وب اتلتیکو مادرید
۲۱ آنتوان گریزمان (اتلتیکو مادرید)

وینی جونیور و رونالد آرائوخو ممکن است متمایز باشند، اما بسیاری از گریزمان به عنوان بهترین بازیکن فصل گذشته لالیگا استدلال می کنند. تنها با ۳۱ گل در لالیگا، طرفداران او ممکن است فقط یک امتیاز داشته باشند.
تصاویر لائوتارو مارتینز اینتر مونزاگتی
۲۰ لوتارو مارتینز (اینتر)

یک مدال برنده جام جهانی به تنهایی برای توجیه حضور او کافی است. بازی حیاتی مارتینز برای اینتر در پایان فصل گذشته را اضافه کنید و او را می توان یکی از ستاره های کمپین در نظر گرفت.
هری کین (سی) گتی تصاویر
۱۹ هری کین (بایرن مونیخ)

بهترین شماره ۹ اروپا بدون ارلینگ هالند، کین بدون شک بهترین فصل خود را برای تیم پرآشوب اسپرز داشت و ۳۰ گل در لیگ برتر به ثمر رساند.
جود بلینگهام رئال مادرید ۲۰۲۳-۲۴ گتی
۱۸ جود بلینگهام (رئال مادرید)

باور کردن بلینگها سخت است

من به تازگی ۲۰ ساله شده ام. هافبک انگلیسی فصل گذشته بهترین بازیکن دورتموند بود، زیرا آنها فقط از قهرمانی بوندسلیگا فاصله داشتند و در اسپانیا نیز به میدان رفت. او ممکن است امسال این جایزه را نبرده باشد، اما به نظر می رسد در آینده او چنین جایزه ای وجود داشته باشد.
کواراتسلیا ناپولی یوونتوس گتی ایماژ
۱۷خویچا کوارتسلیا (ناپولی)

کواراتسخلیا در فصل ۲۳-۲۰۲۲ بی‌خبر شد و به سرعت خود را به عنوان یکی از بهترین چپ‌گراهای اروپا معرفی کرد. ناپولی فصل گذشته اولین اسکودتو خود را پس از ۳۳ سال به دست آورد و نمی توانست بدون تیم گرجی خود که تنها در سری آ ۲۲ گل به ثمر رساند، این کار را انجام دهد.
کریم بنزما الاتحاد لیگ برتر عربستان ۲۰۲۳-۲۴ گتی
۱۶کریم بنزما (الاتحاد)

بنزما فصلی ضعیف برای لوس بلانکوس داشت و همچنان در ۲۴ شروع لالیگا ۱۹ گل به ثمر رساند – و همچنین هت تریک مقابل بارسلونا در نیمه نهایی کوپا دل ری. برای یک فرد ۳۵ ساله با آسیب های مزمن بد نیست.
امی مارتینز آرژانتین جام جهانی ۲۰۲۲ گتی
۱۵ امی مارتینز (استون ویلا)

توپ طلا 2023 مسی

قهرمانی آرژانتین در جام جهانی تماماً به خاطر مسی بود، اما بدون مارتینز که در دو ضربات پنالتی مهارهای مهمی انجام داد، نمی توانست اتفاق بیفتد. توقف تک به تک او مقابل کولو موانی در اواخر فینال ارزش یک نامزدی را دارد.
ایلکای گوندوگان بارسلونا ۲۰۲۳-۲۴ گتی ایماژ
۱۴ ایلکای گوندوگان (بارسلونا)

زمانی که هالند در اواخر فصل گذشته یک سرمای نادر را تحمل کرد، گوندوگان این سستی را گرفت. او برای چند سال برای گواردیولا فوق العاده بود و در ۳۳ سالگی بالاخره تحسین هایش را دریافت کرد. بارسلونا از داشتن او خوشحال خواهد شد.
بونو مراکش اسپانیا گتی تصاویر
۱۳ یاسین بونو (الهلال)

مراکش طرف شگفتی ساز جام جهانی ۲۰۲۲ بود و بونو دلیل بزرگی بود. قهرمانی های او در فینال لیگ اروپا همچنین به سویا کمک کرد تا نقره های اروپایی بیشتری را بدست آورد.
رابرت لواندوفسکی بارسلونا ۲۰۲۲-۲۳ گتی ایماژ
۱۲ رابرت لواندوفسکی (بارسلونا)

انتظار چه چیز دیگری را داشتید؟ لواندوفسکی سال گذشته در بهترین حالت خود نبود و همچنان ۲۳ گل در لیگ به ثمر رساند تا بارسا را به اولین قهرمانی لالیگا در سه سال گذشته برساند. او به طرز شگفت انگیزی پیر می شود.
محمد صلاح لیورپول ۲۰۲۳-۲۴ گتی
۱۱ محمد صلاح (لیورپول)

صلاح کمترین تعداد گل خود را از سال ۲۰۲۰ به ثبت رساند، اما همچنان در بین بهترین ها در گلزنی در موقعیت خود قرار داشت. او فصل را با ۳۰ بازی در تمام رقابت‌ها به پایان رساند، و تیم لیورپول را در بیشتر دوره‌های رقابت‌ها در تصویر اروپا نگه داشت.
modric(C)Getty Images
۱۰ لوکا مودریچ (رئال مادرید)

مودریچ اندکی سرعت خود را کاهش می‌دهد، اما همچنان می‌تواند در یک صحنه بزرگ نمایش‌های استادانه‌ای داشته باشد – چیزی که در لیگ قهرمانان و جام جهانی نشان داد. این ممکن است آخرین نامزدی او باشد، اما بسیار شایسته است.
برناردو سیلوا منچسترسیتی ۲۰۲۲-۲۳ گتی
۹ برناردو سیلوا (من سیتی)

او در لیگ برتر خوب بود، اما فصل سیلوا را بیشتر به خاطر نمایش او در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا به یاد می‌آوریم، زمانی که او رئال مادرید را پاره کرد تا سیتی را در راه رسیدن به سه‌گانه تاریخی بفرستد. گواردیولا باید قدردان باشد که یکی از وفادارترین خدمتگزارانش برای ماندن در باشگاه انتخاب شده است.
۲۰۲۳۰۶۰۴ Victor Osimhen(C)Getty Images
۸ ویکتور اوسیمن (ناپولی)

او همیشه قرار بود خوب باشد، اما اوسیمهن سال گذشته سطح دیگری پیدا کرد و سری آ را به ۲۶ گل و ۴ پاس گل رساند. او همچنین در لیگ قهرمانان اروپا پنج بازی را از هر پنج شروع کرد.
جولیان آلوارز منچسترسیتی سویا سوپرکاپ ۲۰۲۳ کلودیو ویلا/گتی ایماژ
۷ جولیان آلوارز (من سیتی)

اگر مسی ستاره آرژانتین بود، آلوارز پیشتاز بود – یک حامی مهم برای یک تیم قهرمان جام جهانی. شروع چشمگیر او در فصل ۲۰۲۳-۲۴ به یک کمپین بزرگ دیگر برای تیمی اشاره دارد که می‌خواهد بر موفقیت‌های تاریخی خود بنا کند.
وینیسیوس جونیور رئال مادرید آلمریا
۶ وینیسیوس جونیور (رئال مادرید)

وینیسیوس در فصل گذشته رکورد ۲۰ گل و ۲۰ پاس گل را برای باشگاه و کشورش از بین برد و اکنون کهکشانی موفق مادرید است. لوس بلانکوس امسال تا جایی که بتواند آنها را پیش ببرد.
رودری منچسترسیتی ۲۰۲۳-۲۴ گتی
۵ رودری (من سیتی)

رودری یک شماره ۶ که می تواند مانند یک شماره ۱۰ حمله کند و مانند یک مدافع میانی دفاع کند، بدون شک مهمترین بازیکن من سیتی در سال گذشته بود. گل پیروزی او در فینال لیگ قهرمانان هم بد نبود.
کوین دی بروین منچسترسیتی ۲۰۲۲-۲۳ گتی
۴ کوین دی بروین (من سیتی)

هالند تیتر اخبار سیتی بود، اما یک بار دیگر این دی بروین بود که برای تیم پپ گواردیولا تلاش کرد. آنها پنج عنوان از شش عنوان اخیر لیگ برتر را کسب کرده اند و در فصل ۲۳-۲۰۲۲ سه گانه را به دست آورده اند و دی بروین دلیل بزرگی برای این موضوع است.
کیلیان امباپه پاری سن ژرمن ۲۰۲۳-۲۴ گتی
۳ کیلیان امباپه (PSG)

هت تریک های فینال جام جهانی زیاد اتفاق نمی افتد. امباپه ظاهرش را آسان کرد. او در سطح باشگاهی هم بد نبود و پاریسی‌ها را با ۲۹ گل در لیگ ۱ به عنوان قهرمانی رساند. امباپه برای شروع این رقابت‌ها برای پاری سن ژرمن اصلاح‌شده تلاش کرده است و می‌تواند با یک فریاد واقعی برای او باشد.

ارلینگ هالند منچستر سیتی ۲۰۲۳-۲۴ گتی
۲ ارلینگ هالند (من سیتی)

هالند پس از به ثمر رساندن ۵۲ گل برای سیتی در فصل گذشته، ممکن است با به ارمغان نیاوردن جایزه برتر، احساس سختی کند. او یک استعداد متحول کننده برای تیمی بود که به نوعی بهتر شد و هیچ نشانه ای از کاهش سرعت نشان نمی دهد.

لیونل مسی لافک گتی ایماژ
۱ لیونل مسی (اینتر میامی)

سرانجام. مسی فصل گذشته فوتبال را به پایان رساند و در جام جهانی قهرمان شد و در این راه نقشی برجسته ایفا کرد. شروع زندگی او در میامی ثابت کرده است که هنوز در آن پاها نیز زندگی وجود دارد. توپ طلا شماره ۸، اهدا شد.

Check Also

بازداشت امیر تتلو خواننده

استرداد امیر تتلو به ایران؛ چه چیزی در انتظار این خواننده است؟

امیر تتلو صبح امروز در مرز بازرگان تحویل ایران شد و بلافاصله با دستور قضایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *