خانم های خانه دار باید این موارد را بلد باشند

اگه این ترفند های خونه داریو بلد نباشی ، یه خانوم خونه دار نیستی!

سرد یخچالی

از بین بردن بوی بد پیاز بر روی کارد،رنده و غذاساز

خانه به دوش – برای از بین بردن بوی بد پیاز از روی کارد، کافی است بعد از برش دادن پیاز ها، یک هویج را بر داشته و حلقه حلقه کنید، سپس کارد خود را تمیز با آب بشویید تا از بوی بد آن خلاص شوید.

همچنین برای تمیز کردن رنده و غذاساز نیز به همین ترتیب هویچ را رنده کنید و سپس با آب کاملا بشویید.

تمیز کردن ظروف مسی با استفاده از لیمو ترش و جوش شیرین

برای تمیز کردن ظروف مسی، کافی است لیمو ترش را با جوش شیرین ترکیب کرده تا یک ماده خمیری شکل ساخته شود، سپس این ماده خمیری شکل را بر روی ظروف مسی قرار داده و حدود نیم ساعت بگذارید باقی بماند. بعد از گذر زمان با یک دستمال مرطوب آن را تمیز کنید.

نوشیدنی تگری سرد

میدونستید اگر یک دستمال مرطوب را دور شیشه نوشابه بپیچید و سپس آن را در فریزر یا یخچال قرار دهید ، در زمان سریع تری نوشابه خنک می شود.

همچنین از این ترفند برای دیرتر گرم شدن آب درون بطری بیرون یخچال استفاده می شود.

رهایی از بوی فلفل تند

برای خیلی از شما پیش آمده که بعد از ریز کردن فلفل تند، دستان شما بوی فلفل گرفته است، کافی است برای رهایی از این بو قبل از ریز کردن فلفل ها، دستانتان را با روغن چرب کنید و بعد فلفل ها را ریز کنید، دیگر دست هایتان بوی فلفل نخواهد گرفت.

پختن حبوبات با زمان کمتر

کافی است برای پختن حبوبات در زمان کم، حبوبات را داخل ظرف ریخته و آن را با آب جوشیده شده بپزید. مدت زمان پخت حبوباتتان به نصف زمان می رسد و مقدار نفخ حبوباتتان هم کم می شود.

همچنین بد نیست بدانید سوراخ وسط کفگیر های پلاستیکی برای اندازه گیری میزان ماکارونی برای هر فرد است.

جوشاندن تخم مرغ آب پز بدون شکستگی

تخم مرغ ها را درون یک پلاستیک فریزر قرار دهید و بعد درون آب قرار دهید، همچنین درون آبی که تخم مرغ ها را درون آن قرار داده اید هم یک قاشق چای خوری نمک بریزید تا دیگر تخم مرغ هایتان نشکند.

از شر کثیفی دور یقه خلاص شوید

خیلی از آلودگی ها مثل عرق و گرد و غبار باعث کثیفی دور یقه می شود، کافی است کمی شامپو را برداشته و به دور یقه بکشید و کمی که گذشت، آن را به درون ماشین لباسشویی بیندازید.

تمیز کردن کنترل تلویزیون

کافی است یک پنبه را کمی به پودر ماشین و آب آغشته کنید، سپس لابه لای کلید های کنترل را بگیرید و کامل تمیز کنید. تمیز بودن کنترل تلویزیون نشانه شخصیت شماست.

استفاده از سبد برای مرتب کردن خانه

سبد هایی که دارای در و در سایز های مختلف هستند، گزینه های مناسبی برای مرتب کردن خانه از شر وسایلی هستند که مدام در خانه می ریزند.

شما می توانید این سبد ها را در رنگ هایی که متناسب با خانه شما هستند تهیه کنید و وسایلی مانند شامپوها، انواع ترشی ها، اسباب بازی کودکان و حتی ظرف هایتان را در آن قرار دهید.

همچنین بهترین وسیله برای مرتب کردن لباس ها، باکس لباس اسکلت دار هست.

جلوگیری از لکه فرش و روفرشی

اگر فرشتان در اثر ریختن موادی که پاک کردنشان سخت است کثیف شد کافی است کمی ماست را روی لکه فرش ریخته و بگذارید چند دقیقه باقی بماند، سپس ماست را با قاشق از روی فرش جمع کرده و با یک دستمال مرطوب، محتویات باقی مانده و آلودگی را به راحتی پاک کنید.

بهترین بوگیر یخچال

اگر دوست دارید یخچالتان بود بدی نگیرد، بهترین بوگیر قند سوخته است. در زمان مسافرت که از یخچال استفاده به خصوصی نمی کنید و یا در زمانی که از مواد غذایی بو دار استفاده می کنید بهترین انتخاب برای از بین بردن بوی بد یخچال قندی هست که کمی بر روی آتش گداخته شده است؛ پس دیگر نگران بوی یخچالت نباش!

 

Check Also

زردچوبه و فلفل سیاه

زردچوبه و فلفل سیاه بهترین ترکیب ادویه است

ممکن است زردچوبه یک راه‌حل ایده آل و طبیعی برای خیلی از مشکلات سلامتی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *